Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-03-03

Ubuntu: Antras žvilgsnis (Jūs mylit Ubuntu)

Publikuota: Kita

Nors mano pirmieji įspūdžiai naudojantis Ubuntu buvo gan neblogi. Man patiko tiek Ubuntu išvaizda, tiek veikimas. Tiesa, tam tikri Ubuntu požiūriai į sistemą man buvo neįprasti (nors nepasakyčiau, kad nepriimtini), tačiau tai problemų nesukėlė. Įsigijęs nešiojamą kompiuterį į jį, šalia win7, buvau susimetęs Linux Mint, kurie man nepatiko, nors yra sukurti Ubuntu pagrindu. Vėliau nusprendžiau įsimesti pabandymui OpenSUSE, kurie man visai nepatiko. O tada grįžau prie Ubuntu.

Kaip ir Mint, Ubuntu puikiai sutarė su visa mano kompiuterio įranga. Neitin galingas laptopas puikiai ištraukė ėdriausius Compiz efektus, o naudingų ir į sistemą įsiliejančių programų gausa vėl parodė Ubuntu galimybes. Kitaip nei Windows, Linux programų kurėjai gali prieiti prie kiekvieno OS kodo fragmento ir maksimaliai pritaikyti programas sistemai. Tai leidžia pritaikyti OS konkrečiai savo poreikiams. Maniškio darbalaukio pavyzdys:

4 darbalaukiai leidžia patogiai susidėlioti atvertus langus ir nepasimesti jų jūroje. Su docky galima visas programas patogiai susidėti į dokus. Kubo rėžimas - apžvelgti atidarytus langus, persijungti tarp darbalaukių. Vienas kitas Screenlet irgi negadina reikalo. Dauguma programų - pakankamai kokybiškos ir funkcionalios. Pvz. Gwibber (facebook/twitter/buzz atnaujinimų programa) ir Empathy (facebook/gtalk ir pan. chato programa) leidžia nebelandžioti į internetą vien tam, kad patikrintum ką veikia tavo draugai. Banshee - gan geras muzikos grotuvas.

Spendžiant iš to, kad susidomėjai pavadinimu, tau įdomu būtų sužinoti daugiau. Keli informacijos apie Ubuntu šaltiniai skirti eiliniams žmonėms:

  • www.omgubuntu.com - visos Ubuntu naujienos vienoje vietoje.
  • www.nixiepixel.com - pačios seksualiausios Linux vartotojos blogas, kuriame ji pateikia įvairias Ubuntu pamokas.
  • www.ubuntu.lt - lietuviška Ubuntu bendruomenė.
  • www.ubuntu.com - oficialus Ubuntu tinklapis.

Nuo ko pradėti? Ką pasirinkti? Iš kur gauti? Tai klausimai, kuriuos netrukus atsakysiu.

  1. Kokią distribuciją pasirinkti? Linux distribucijų pasirinkimas platus kaip pasaulis: nuo baisiųjų Slackware/Archlinux, skirtų visiškiems programišiams, iki orientuotų į vaikus. Pats geriausias pasirinkimas eiliniam vartotojui ko gero yra Ubuntu arba Linux Mint. Ubuntu - Canonical korporacijos kuriama OS, kurioje nepaisant nuveiktų didelių darbų darant ją draugiškesnę, trūksta šiokių tokių smulkmenų, kurios galėtų būti, pvz. audio/video kodekai, archyvatoriaus papildiniai (be jų jis nepalaiko net zip/rar formatų) ir pan. Tiesa, tai yra pataisoma paprasčiausiai parsisiunčiant porą paketų iš programų centro, bet tai nėra patogu. Linux Mint yra sukurta Ubuntu pagrindu ir iš esmės skiriasi tik pateikiamų programų paketu, kodekais ir truputį pakeista išvaizda - čia Gnome meniu juostelė pakeista į mint meniu, kuris, bent man - nelabai patinka.
  2. Einame į pasirinktos distribucijos tinklapį ir ją parsisiunčiame. Ubuntu Mint
  3. "Iškepame" CD/DVD(siūlau Ashampoo - nemokamas ir geras gaminys) iš parsisiųsto disko atvaizdo ir perkrovę PC instaliuojame ARBA atidarome CD/DVD turinį windows exploreriu ir paleidžiame EXE failą esantį viduje. Tokiu būdu galima instaliuoti OS kaip eilinę programą ir ją bet kada lygiai taip pat pašalinti.
  4. Pirmuoju atveju - sekite diegiklio nurodymus,skaitykite ką rašo ekrane - problemų kilti neturėtų. Instaliacija yra gana paprasta. Antruoju atveju viskas yra dar paprasčiau, tačiau nepamirškit - šitaip nepajusit visos Ubuntu galios.
  5. Naudokitės

P.S. Labai norėjau įdėti savo desktopo video, deja paaiškėjo, kad efektai, silpna vaizdo plokštė ir desktop įrašymas - nesuderinami dalykai…

=-=-=-=-=
Powered by Blogilo

Patiko (0)


Atgal į: Ubuntu: Antras žvilgsnis (Jūs mylit Ubuntu)