BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dokumentika, kurią privalai pamatyti: “Senna” (2010)

Pristatau jums ilgai lauktą ir krūvą apdovanojimų susišlavusį dokumentinį filmą apie vieną iš iškiliausių Formulės-1 pasaulio asmenybių: “Senna: Beyond the speed of sound”.

Šiandien, kaip ir prieš 16-20 metų, šis genialus pilotas tebėra vienas iš nedaugelio, kuriuos žino (ar bent jau turėtų žinoti) tiek seni F-1 fanai, tiek visiški pypliai. Brazilijos nacionalinis didvyris, aršus kovotojas, bet kokia kaina siekiantis tikslo, genialus vairuotojas, demonstravęs neįtikėtinus sugebėjimus laikais, kai gyvenimo trukmė nebuvo viliojanti šios profesijos savybė. Tačiau ir dabar, kaip prieš 20 metų, jis tebėra labai prieštaringai vertinama asmenybė. Daugybė pilotų ateina į mažas, silpnas komandas ir pranyksta istorijoje - jie būna geri pilotai, tačiau važiuoja savo komandos lygyje. Tik keli pilotai sugeba šokti aukščiau ribos, kurios visi iš jų tikisi. Galime sakyti, kad A. Senna buvo nesąžiningas, kad lenktyniavo nešvariai, kad niekas istorijoje tikriausiai neturėjo tiek kontaktų su kitais pilotais, kiek turėjo jis, tačiau ar galima lyginti pilotus, nesiveliančius į kovą dėl titulo su kovojančiais dėl aukščiausių pozicijų? Neabejotinai, A. Sennos karjeros kulminacija - kovos su A. Prostu. Sudėtingame, kupiname politikos pasaulyje, nelengva kovoti su prancūzų lenktynininku, kai FIA būstinė yra Prancūzijoje, o jai vadovauja prancūzas. Diskvalifikacija dėl menkniekio Suzukoje, ir po metų ten pat gautas saldus revanšas, Lengvas trečias titulas, skaudus nuosmukis ir dar skaudesnė karjeros pabaiga…

Filmas neprailgsta. Patyrusių F-1 specialistų, žurnalistų bei lenktynininkų pasakojimai, filmuota medžiaga, pasiekiama nebent F-1 archyvų darbuotojams, ir tinkamai perteikta atmosfera… Atrodo gali užuosti tą benzinu ir degančiomis padangomis atsiduodantį pavojaus kvapą. Įdomu tai, kad filme nėra akcentuojama Ayrtono žūtis arkarjeros pabaiga. Tai net nėra nagrinėjama - ši tema išnagrinėta. Itin įsimintini pateikti incidentai: jokio sulėtinimo ar panašių nesąmonių. Viskas įvyksta per sekundės dalį. Tai kas vyksta toliau - sėkmė ar nesėkmė.

Kas ne visai gerai, tai braziliškų ir ispaniškų komentarų subtitrų nebuvimas. Na ir suprask ką ten murmuliuoja…

Mano kuklia nuomone filmas yra tikrai geras ir turėtų patikti ne tik F-1 fanams, bet ir visiems, kurie retkarčiais mėgsta pažiūrėti kokį gerą dokumentinį filmą. Patariu pažiūrėti net jei esat įsitikinę, kad F-1 jums neįdomu - filmą vertino ir apdovanojo ne juk ne F-1 žiūrovai.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras